Публикации, свързани с "Македонски вицове":Македонски вицове 86

21 септември 2020
Македонски вицове 86 Го гледам комшијата простира алишта во 4:00 наутро. Го прашувам: – Абе комши, што правиш? – Еве да ги ставам алиштата да се сушат. – А кога испра? – Додека готвев. – Додека готвеше? А кога спиеше? – Кога се женев… – Сосетките седат и си пијат кафе и [...]

Македонски вицове 85

12 октомври 2017
Македонски вицове 85 Трпе и вели на Трана: – Трпано, замисли веќе шест дена лежам во штала покрај кравата, чекам да се отели и ништо! Трпана: – Кога те гледа покрај себе, сигурно мисли дека веќе се отелила. – Плавушата се буди утрото на својот роденден и му вели на значително постариот [...]

Македонски вицове 84

11 януари 2015
Македонски вицове 84 Оди млад човек во матично: – Можe да закажам венчавка за во вторник? – Можe бе дечко, ама сите бараат во сабота или недела, ти зошто во вторник? – Е па за да не си го расипам викендот. –– Кога се купува нова кола, секој има прашања. Таткото: – [...]

Македонски вицове 83

16 август 2014
Македонски вицове 83 – Рамче, ај на паркет! – Шо ти текна мори на паркет?! – Да сетам нешто тврдо! –– Наставникот: – Јас немам, ти немаш, тој, таа, тоа немаат… Трпе, кое време е ова? Трпе: – Сиромашно време. –– Разговараат две пријателки: – Како се твоите деца? – Добро… Едниот [...]

Македонски вицове 82

22 юни 2014
Македонски вицове 82 Цветко и приоѓа на девојка во кафич: – Маче што ќе пиеш, ја частам!? – Едно макиато, кисела вода и фанта. – Слушај маче ја те прашав што ќе пиеш, а не што ќе пиеш, пиеш, пиеш! –– Дечко и вика на некоја девојка: – Ти си како Барбика. [...]

Най-известните македонски постижения

24 април 2014
Най-известните македонски постижения Най-известните македонски постижения в областта на технологиите: Макинтош – известният Стефан Жобс е открил и патентовал първия македонски компютър заедно с македонската мишка, македонската клавиатура (има и буквите „и“ и „j“), македонския маус-пад, македонските икони по екрана и македонския Start бутон. Двигателят с вътрешно горенье – малцина знаят, че [...]

Македонски вицове 81

12 март 2014
Македонски вицове 81 Доаѓа Трпе после работа, легнува на кревет и се жали на Трпана: – Мртов уморен сум, нозеве не можам да ги мрднам. А Трпана го погледнува и му враќа: – Ако судиме по смрдеата, нозете ти умреле пред 3 дена. –– Седат четири другарки во кафич и едната го [...]

Македонски вицове 80

3 ноември 2013
Македонски вицове 80 Разговараат две проститутки. – Вчера на работа ми дојде еден интелектуалец. – Еј интелектуалец! Како беше? – Па ништо посебно, се соблече и ми вика ова е пенис… – Пенис?! Имало и такво нешто? – Да бе, тоа ти е како к*р само помало! –– Трпана му вика на [...]

Македонски вицове 79

28 юни 2013
Македонски вицове 79 Трпе го прашува синот: – Сине кој повеќе сакаш? Мама или тато? – Двајцата! – Добро! Мајка ти ако оди вo Америка, а јас во Париз, ти кај ќе одиш? – Во Америка! – Зошто? – Затоа што е прекрасна земја! – А јас ако одам во Америка, а [...]

Македонски вицове 78

11 юни 2013
Македонски вицове 78 Разговор на ФБ помеѓу маж и жена: Жената: – Згодна, плава, големи гради… Мажот: – А 69ка правиш ли?? Жената: – 69 ќе правам идниот месец. –– Трпе го прашува Цветко: – Брат, се тушираш после секс? – Да, секако! – Па тогаш што не еб*ш почесто! –– Влегол [...]