За царете

16 септември 2009

След неуспешния опит с Първото българско царство, българите решили да направят втори опит. От този опит се получило Второто българско царство. За да не повторят предишните грешки, българите решили старателно да подбират своите царе. Ето как е станало в общи линии това.

Асен и Петър
Асен и Петър били братя по примера на Хензел и Гретел. Баща им бил дървар, а майка им била мащеха. Веднъж баща им ги завел в гората и ги изоставил. Там те срещнали една стара жена която, ги нахранила. Те, за да не и останат длъжни, я завряли във фурната. Като научили това, българите много ги харесали и ги избрали за свои царе.

Иванко
Иванко бил с престъпни наклонности. Веднъж дори убил Асен. Това много се харесало на българите и те веднага го избрали за свой цар.

Калоян
Калоян от малък обичал да учи чужди езици. Говорел на немски само с конете си. С кокошките говорел само на френски. С овцете говорел на английски. С българите въобще не разговарял, което на тях им допадало. Затова и го избрали за свой цар.

Иван-Асен
Иван-Асен имал, както се вижда, две имена. Затова и българите били разделени на два враждуващи лагера – едните му викали Иван, а другите – Асен. Това много им харесало и затова Иван-Асен бил избран за цар.

Константин Тих
Константин Тих бил куц. Освен това бил и глух. Тих му викали защото бил ням. Реално погледнато той бил и много тъп. Затова и българите много го обикнали и го избрали за свой цар.

Ивайло
Ивайло бил добър свинар. Прасетата много го обичали, защото той добре се грижел за тях. Затова и българите го избрали за свой цар.

Иван Шишман
Иван Шишман бил последният цар преди турското робство. Българите вече нямали търпение. Затова му се радвали като за последно. Той от своя страна оправдал доверието им и си останал последен. Следващите петстотин години българите престанали да си избират царете, а само султаните. И не ги избирали точно те.
Така пише в историята.
Кой знае след време как ще бъде?


Още смехорийки



Коментари

  1. DiDo каза:

    Симеон С(а/е)кскобургготски – все още се спори по темата как по-правилно се изписва името му, но везните се накланят в полза на „е“, вместо „а“, т.к. въпросният цар обеща да оправи народа за 800 дни и направо успя – народа се чувства все още яко „оправен“ след края на царуването-мандата му, както е по-модерно да се казва сега.



Драсни коментарче по темата


   


:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)