Македонски вицове 75

29 януари 2013

Македонски вицовеПолицаец запира возило и му вели на возачот:
– Господине, ова што го возите вие не може да се нарече автомобил.
Возачот:
– Знам, затоа и немам возачка дозвола.

––
Разговараат две пријателки:
– Кажи ми те молам, дали секогаш му кажуваш на мажот ти кога доживуваш оргазам?
– Не, никако, бидејќи тој не сака да го барам на работа.

––
Професорот:
– Што се случило после смртта на Наполеон??
Ученикот:
– Погреб, професоре!
Професорот:
– Тогаш, дојди му во август на 40 дена!

––
Цветко и Трпе правеле муабет:
– Што си така изгребан по лицето?
– Ќути не прашувај, се борев за честа на една дама.
– И што се случи?
– Успеа да си ја сочува.

––
Се буди Трпана среде ноќ цела исплашена и испотена и го буди Трпе, велејќи му:
– Леле, нешто лошо сонував и целата се исплашив… Знаеш, порано кога бев мала, кога ќе имав кошмар, одев кај мајка ми и таа ме гушкаше и смируваше…
А Трпе и вели:
– Ти стварно не си нормална!! Сега во 3 ипол сабајле да те возам до кај мајка ти?


Още смехорийки

Драсни коментарче по темата


   


:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)