Македонски вицове 32

3 май 2011

вицовеОтишол Трпе на лекар и почнал да се жали од тоа дека има многу деца.
Тогаш лекарот му кажал:
– Трпе јас мислам дека е време ти да си земеш кондоми.
После неколку месеци пак доаѓа Трпе и пак му вели на докторот дека жена му е трудна.
– Добро бе Трпе, па како ги користеше кондомите?
– Епа како бе докторе пред секој секс голтав по еден!

––
Бин Ладен сега е стварно ладен.

––
Авион паднал на еден остров. Преживеаните ги фатиле човекојадци. Ги наредиле во ред и водачот почнал да наредува:
– Главниот пилот испечете го на жар. Помошникот негов со компири. Тие петмина патници направете ги шницли. А оваа плава стјуардеса однесете ја во шаторот.
Синот на водачот запрашал:
– Тато, а мама?
– Мајка ти… со ориз.

––
Улаза муж у аптеку и прашуе гу аптекарку:
– Имате ли едн црн кондом?
Аптекaрка:
– Не, сви ги продадесмо, ама ако сакате имамо други бое.
– Не, не, треба ми црн кондом.
– Добро, ај ми кажи зашто ти треба бш црн кондом?
– Па на комшику ми умре и муж, па да и изразу сочуство.

––
Мујо го прашува Хасо:
– Што е подобро, да си глупав или да си келав?
– Да си глупав!
– E зошто глупав?
– Па затоа што не се гледа!


Още смехорийки

Драсни коментарче по темата


   


:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)